Mimo większej świadomości ludzi na temat higieny oraz znaczenia odżywiania i ruchu nieuniknione jest występowanie chorób wśród dzieci. Pojawiające się przeziębienia, skrzywienia kręgosłupa, czy zaburzenia odżywiania z roku na rok dotykają setki dzieci w całym kraju. Istotne jest, by mieć pod kontrolą nie tylko to, jak dziecko zachowuje się w domu, lecz także w jaki sposób wygląda sposób jego wychowywanie w przedszkolu, czyli jakie zajęcia są w nim organizowane. Na co zwrócić uwagę w szczególności?

Ćwiczenia w przedszkolu

Nie każda placówka ma w swojej ofercie ćwiczenia ruchowe dla dzieci, które w istotny sposób wpływają na ich poprawną postawę i rozwój kręgosłupa. Warto więc zapisać malucha do przedszkola przywiązującego dużą uwagę do tego typu aktywności. Prowadzone przez doświadczonych pedagogów przedszkole w Legionowie jest przykładem placówki, która obok edukacji dzieci dba także o ich rozwój fizyczny. Proste ćwiczenia, łączące aktywność z zabawą pomagają w prawidłowym rozwoju kości i wykrywaniu wad postawy już od najmłodszych lat.

Dieta od małego? Tak!

Obok ruchu dużą rolę w prawidłowym rozwoju dziecka odgrywa także dieta. Nie tylko w domu, lecz także w przedszkolu maluch powinien unikać dużej ilości słodyczy, czy tłustych dań, które nie mają dobrych składników odżywczych, a jedynie puste kalorie. W zamian za to warto nauczyć malucha jeść owoce i warzywa, bogate w witaminy niezwykle przydatne do budowania i rozwoju kości. Istotne jest też uzupełnianie w diecie niedoborów białka, które we wcześniejszych latach podawane było wraz z mlekiem matki.