Powiększająca się świadomość na temat znaczenia odżywiania nie omija dzieci. Już od najmłodszych lat warto mieć pod kontrolą to, co je maluch. Po odstawieniu mleka matki zbilansowana dieta ma bowiem istotne znaczenie dla prawidłowego rozwoju organizmu. Obok dbania o jedzenie w domu rolą rodzica jest także kontrola posiłków dziecka w przedszkolu- to w końcu tam maluch spędza czas przez kilkadziesiąt godzin w tygodniu. Na co postawić, a czego unikać?

Kontrolowanie posiłków w domu

Odpowiednie odżywianie malucha zaczyna się w domu, na długo przed ostatecznym odstawieniem mleka matki. Dziecko równolegle do przyjmowanego mleka powinno być uczone nowych smaków, ponieważ ma to często istotne znaczenie w jego upodobaniach kulinarnych w przyszłości. Samodzielnie przygotowane zupy- papki, gotowane warzywa i zmielone owoce idealnie spiszą się w roli menu dla małego dziecka. Dostarczane dzięki nim składniki nie tylko pozytywnie wpłyną na rozwój organizmu, lecz także przyczynią się do zbudowania apetytu, którego dziecku w wieku przedszkolnym najczęściej brakuje.

Jedzenie w przedszkolu ma znaczenie

Pierwsza szkoła to także pierwsze problemy dla rodzica- jednakże nie w każdym przypadku. Niektóre z placówek oferują ustalane z rodzicami menu, przez co posiłki przyjmowane przez dziecko poza domem są zbilansowane i zdrowe. Rodzice wybierający między innymi żłobek w Serocku dzięki dobremu kontaktowi z kadrą pedagogiczną dodatkowo kontrolują posiłki przyjmowane przez ich dzieci, konsultując ewentualne alergie i uczulenia oraz ustalając indywidualne jadłospisy.